Koronka Wyzwolenia

Koronka Wyzwolenia

„Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczs będziecie rzeczywiście wolni” (J 8,36).

Z ogromną radością pragnę podzielić się z wami tym, z jak wielką mocą Pan działa wśród nas dzięki Koronce wyzwolenia. Koronka ta oparta jest na Słowie Bożym i należy ją odmawiać z wiarą, ku chwale Imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa i prosić Go o uzdrowienie, zbawienie i wyzwolenie.
Możemy odmawiać Koronkę wyzwolenia za tych, o których troskę Bóg składa w naszym sercu. Najpierw jednak powinniśmy się modlić we własnej intencji, prosząc abyśmy zostali obmyci we Krwi Jezusa, mówiąc: Jezu, zmiłuj się nade mną! Tylko w ten sposób możemy stać się kanałem łaski Bożej.
Koronkę wyzwolenia można odmawiać jednorazowo tylko w jednej intencji: o nawrócenie, zdrowie, w intencji małżeństwa, rodziny, pracy, krewnych, przyjaciół, wrogów (których nie powinniśmy mieć), itp. Jedna koronka odpowiada jednej intencji. Jeżeli odmawia się ją z gorącą wiarą w wyzwalającą i uzdrawiającą moc Słowa Bożego, to błaganie takie dotyka Serca Bożego, ponieważ modlitwa odmawiana jest w Imię Jezusa i szybko można odczuć jej potężną moc.
Odmówienie Koronki wyzwolenia powinno zajmować około ośmiu minut.

„Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust Moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona, tego co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.” (Iz 55, 10-11).

„Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie” (Mk 11, 24).

Uwaga! Koronka wyzwolenia w żaden sposób nie zastępuje pięknej Maryjnej modlitwy różańcowej.

Jak odmawiamy Koronkę Wyzwolenia:

Koronkę wyzwolenia rozpoczyna Skład Apostolski, a kończy ją modlitwa: Witaj Królowo.
Na paciorkach Ojcze Nasz modlimy się Słowem Bożym:
„Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni” (J 8,36). Na przykład, jeśli modlę się za siebie, mówię (na paciorkach Ojcze Nasz): Jeśli więc Syn mnie wyzwoli, wówczas będę rzeczywiście wolny. Jeśli modlę się za moją rodzinę, mówię: Jeśli więc Jezus wyzwoli moją rodzinę, wówczas moja rodzina będzie rzeczywiście wolna. W ten sposób głosimy słowo Boże.
Na paciorkach: Zdrowaś Mario, mówimy:

Jezu, zmiłuj się nade mną!
Jezu, ulecz mnie!
Jezu, zbaw mnie!
Jezu, wyzwól mnie!

I na koniec koronki:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia,
życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj!
Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy;
do Ciebie wzdychamy jęcząc
i płacząc na tym łez padole.
Przeto, Orędowniczko nasza,
one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć,
a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego,
po tym wygnaniu nam okaz.
O łaskawa, o litościwa,
o słodka Panno Maryjo !

P: Módl się za nami, Święta Boża Rodzicielko
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

hastagi na stronie:

#koronka wyzwolenia #koronka o wyzwolenie #koronka wyzwolenia świadectwa

Related posts

 • Agnieszka

  Wczoraj pierwszy raz odmówiłam tę koronkę w intencji wyzwolenia mnie od pewnego lęku i poczułam się lepiej i lęk mnie opuścił. Dziś znowu ją odmówię. Polecam również mszę św. o uzdrowienie w Warszawie na ul. Skaryszewskiej -pallotyni oraz na placu grzybowskim – Warszawa. Dużo można z nich wynieść.

 • Ola

  Bardzo skuteczna modlitwa.Modlę się nią od jakiegoś roku,wyprosiłam mnóstwo łask,m.in. nawrócenie dla pewnej osoby.Polecam książkę Koronka Wyzwolenia,Regis i Maisa Castro,piękne świadectwa.

 • gosia

  Kto jest autorem tej koronki i kto ją zatwierdził? Kiedy powstała?

 • Martyna

  Troszkę mi pachnie magiczną otoczą…. 8 minut i tylko jeden raz można. To nie magiczne zaklęcie ale modlitwa, a modlitwy się powtarza do skutku przecież… treść Koronki brzmi w porządku, ale… niepotrzebny ten wstęp który może wprowadzać w błąd i w myślenie magiczne, a to się też zdarza na gruncie religijnym. To nie skuteczne zaklęcie, to modlitwa.

  • Izabela

   Martyno, można jeden raz w jednej intencji, a nie że raz i tyle. A modlić trzeba się do skutku! Piękna i skuteczna modlitwa. Polecam

  • Sylwia

   te 8 minut,to tylko taka wzmianka dla tych co są niecierpliwi ;-)też serdecznie polecam tę modlitwę piękna i skuteczna

Top