milczenie było właśnie modlitwą bł. Jana Pawła II

Ojciec Święty nigdy nie żałował czasu na modlitwę. Można powiedzieć, że Jego życie było modlitwą. Zaczynał od niej swój dzień. Jeszcze przed poranną toaletą, leżąc krzyżem w swojej sypialni, odmawiał cząstkę różańca. Potem szedł do kaplicy na rozmyślanie i modlitwę brewiarzową przed Mszą św. Właściwie przez cały dzień trwał w skupieniu, w stałej łączności z Panem Bogiem. Każdą chwilę wykorzystywał na modlitwę.

Kiedy przechodził czy przejeżdżał na audiencję, zawsze trwał w milczeniu, nie można było mu przerywać, rozmawiać z nim, bo wiedzieliśmy, że się modli. Kiedyś pod koniec jego życia, gdy zjeżdżaliśmy windą, powiedział: „Wszystko mi się myli”. Najwyraźniej miał zaburzony harmonogram swych modlitw. Kiedyś ks. Stanisław Dziwisz wyczekał moment i zapytał: „Ojcze Święty, czy mogę przerwać?” To milczenie było właśnie modlitwą bł. Jana Pawła II.

– Myślę, że szczególny charyzmat, jakim Ojciec Święty się cieszył, wypływał właśnie z jego modlitwy. Poprzez modlitwę otrzymywał łaskę komunikowania się z każdym człowiekiem. Papież modlił się sam, ale za niego modlił się też cały Kościół, bo przecież w każdej Mszy św. modlimy się za Ojca Świętego. Kapłani odprawiają również Msze w jego intencji. Modlitwa Kościoła powszechnego i modlitwa prywatna daje Piotrowi naszych czasów tę szczególną moc oddziaływania, przemawiania do ludzi

/z wywiadu KAI z arcybiskupem lwowskim Mieczysławem Mokrzyckim/

DODAJ MODLITWĘ, PIEŚŃ


zapraszamy do dodawania swoich własnych modlitw, tych które uważacie za najpiękniejsze oraz innych znany tylko Wam, ważne są tu modlitwy babci i ciotki, która mówiła że.. 🙂 zachęcamy serdecznie do dzielenia się piękną modlitwą

ps. przejdź niżej do pola komentarzy i dodaj

Related posts

 • Natalia

  Święty Józefie z Kupertynu, proszę Cię o pomoc i duchowe wsparcie w zdaniu wszystkich egzaminów dojrzałości, dostania się na wymarzone studia i wsparcie w zdobywaniu wykształcenia.

 • Zbyszek

  Szczęść Boże

  Bardzo proszę o szczerą Modlitwę do Jezusa w intencji mojego zdrowia. W przyszłym roku zakładam rodzinę z Anią i boję się że nasze szczęście może pokrzyżować jakaś choroba która ostatnio mi się pojawiła, dlatego też proszę o wstawiennicza modlitwę.

  Bóg zapłać
  Zbyszek

 • pawel

  Proszę o zdrowie i wyleczenie mnie z depresji. i

 • Ela

  błagam o modlitwę o uzdrowienie z depresji poporodowej.

 • czcicielka

  Proszę o modlitwę o uzdrowienie i nawrócenie Jarka i o boże błogosławieństwa dla nas, czcicielka

 • Ola

  Mam stałą modlitwę poranną, opartą na Psalmie 90. Sama ją ułożyłam. Dzielę się nią, bo uważam, że jest kwintesencją tego, czego potrzeba w nowym dniu: "Stwórz we mnie, o Boże, serce czyste i umysł trzeźwy. Napełń mnie duchem ochoczym i niezwyciężonym. Odnów we mnie radość z Twojego zbawienia. A dusze wiernych zmarłych niech spoczywają w pokoju wiecznym. Amen".

 • Irena

  Ojcze sw.blogoslawiony Janie Pawle wstaw sie za mna doBoga Ojca Wszechmogacego o laske zdrowia dla mnie i moich bliskich ,daj mnie cieszyc sie tym pieknym swiatem jaki stworzyles .Ale Twoja wola niech sie stanie.

 • bogumiła

  Ojcze Swiety Janie Pawle II jak dzisiaj cierpisz z powodu dewastacji Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Gorze,modle sie w tej intencji,oby Pan Bog darowal winowajcy.
  Upros Janie Pawle zdrowie dla Bogdana,Ty nas zawsze wspierasz Duchowo,bo kochasz Polakow
  Bog zaplac

 • Malgosia

  Ojcze Święty mój wzorze do naśladowania proszę Ciebie o wstawiennictwo u Pana Jezusa w uzdrowieniu i oczyszczenie z wszelkich zniewoleń, klątw, złorzeczeń i złych działań być może one są powodem kłótni i braku miłości w rodzinie. Proszę o pomoc w odnalezieniu sensu życia, szczęścia, miłości. Nie jestem już osobą młodą więc proszę o możliwość ułożenia sobie życia osobistego dobrego męża, który będzie wierny pokocha mnie i będzie szanował. Proszę o spotkanie z Andrzejem P. być może on jest najodpowiedniejszym człowiekiem. Proszę również o oświecenie umysłu, abym dokończyła pisanie pracy, zdała egzaminy i dobrze obroniła pracę. Zawierzam Tobie nasza obecną sytuację życiową rozwiąż beznadziejną sytuację związaną z pracą zawodową aby brat odniósł sukces zawodowy, żeby miał pracę i nie był załamany. Aby rodzice byli zdrowi i również mieli pracę. Chroń nas przed nieszczęściami.
  Miej w opiece i otocz opieką całą moją rodzinę.

 • kinga

  Prosye Cie Janie Pawle II o uzdrowienie mnie z nerwicy lekowej, o pomoc w znalezieniu dobrej pracy i pomoc finansowa . Daj mi sile i energie do zycia. Blogoslaw moja rodzine.

 • ella

  Matuchno Najświętsza Błagam o zdrowie dla Poli,proszę miej ją zawsze w swojej opiece.

 • Justyna

  Matko Przenajświętsza i Nieustającej Pomocy proszę o potrzebne łaski i zdrowie dla mnie,mojej rodziny i pomoc oraz przebaczenie dla mojego chłopaka,niech jego sprawa skończy się szybko i pozytywnie dla niego i niech wraca do nas jak najszybciej!Miej jego i nas w Swojej opiece.Odpuść nam nasze grzechy.Proszę i Błagam Cię o to z całego serca!Niech to co złe to już będzie za nami!

 • Monika

  Proszę Cię Matko Boża poleć nasze modlitwy i prośby Synowi Swojemu.Panie zmiłuj się nad nami.
  Panie Boże uwolnij nas od działań złych ludzi..
  Bł.Janie Pawle II przyczyń się za nami.

 • grazyna

  Prosze o modlitwe za nasze malzenstwo by nie doszlo do rozwodu.Panie Boze daj nam sile by przetrwac te trudne chwile otworz nasze serca i dusze na Twe Boze Milosierdzie i Twa nieskonczona Milosc.

 • Regina

  Miłosierny Ojcze na mocy Twojej obietnicy i żywego Słowa którym nas karmisz codziennie proszę Cie aby Duch Swiety rozpalił Sakrament Małżenstwa w sercu mojego męża! Tobie Jezu Ufam !!!

 • ELLA

  MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY BŁAGAM O POTRZEBNE ŁASKI DLA CAŁEJ RODZINY I POMOC W ROZWIĄZANIU PROBLEMÓW FINANSOWYCH,O BOŻĄ OPIEKĘ I DARY DUCHA ŚWIĘTEGO.

 • Ola.

  Panie Jezu Chryste, Z całego serca pragnę Ci podziękować za wysłuchany dar serca. Proszę o Twą dalszą opiekę i siłę w pokonywaniu każdej trudności życiowej. Ty w moim życiu działasz cuda, a ja je dostrzegam. Wybacz mi me straszne grzechy i wysłuchaj próśb płynących z głębi duszy, nieczystej, ale kochającej. Niech Twa chwała trwa na wieki! Wywyższajmy Pana, bo jest Wielki! Bo Jego łaska trwa na wieki! Amen.

 • adas

  Proszę Cię kochany Jezu pomóż Mi Pozwól by moja ukochana Kasia B. do mnie wróciła. Napełnij proszę ponownie jej serduszko miłością do mnie oraz moje do niej. Nie pozwól byśmy się nawzajem krzywdzili tylko byśmy kroczyli przez życie razem i byśmy poza sobą świata nie widzieli. Bardzo ją kocham spraw by i mnie kochała. Błagam cie Jezu

 • Adam

  Prosze o modlitwe za moją zone Kasie i znajomych z problemem alkoholowym.Za wszystkich zmarłych i żywych za których sie modle.Za Darka,Zdzicha,moją i zony rodzine.Za dusze cierpiace w czyśćcu i potrzebujace modlitwy.Za mnie.Bo,ze,niech nie moja,ale Twoja wola się stanie!

 • Joanna

  Panie,racz zmiłować się nad Mają i Jej mężem,i zechciej udzielić Im łaski posiadania potomstwa.

Top