Nowenna pompejska, Najświętsza Panna Pompejańska

Najświętsza Panna Pompejańska

Najświętsza Panna Pompejańska, po kilka razy pouczała swoich czcicieli, co mają uczynić, aby mogli odebrać łaski, na których im zależało. Znanym jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu Fortunatynie Agrelli, do której powiedziała: "Każdym razem gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne."

Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni, zwanego "Nowenną nie do odparcia". Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od r.1876. W r. 1890 nastąpiło uroczyste uznanie cudów zdziałanych za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej przez papieża Leona XIII. Twórcą bazyliki, dzieł i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo (Bartłomiej Longo), który ukochał Maryję synowską miłością i rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

Szczegółowy opis jak odprawiać NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ:

– Nowenna Pompejańska trwa 54 dni, przez wszystkie te dni odmawiamy trzy części Różańca św., można odmawiać cztery części z Tajemnicami Światła.

– Przed rozpoczęciem trzech części Różańca św. mówimy:

"Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego" i dodajemy na samym początku swoją intencję.

– Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu trzech części Różańca św., odmawiamy modlitwę:

"Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich z Różańcem Twoim pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen".

– Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej, po ukończeniu trzech części Różańca św., odmawiamy modlitwę:

"Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje cale życie poświęcam Tobie, ile mi sił starczy, będę rozszerzała cześć Twoją, o Dziewico Różańca św. w Pompei, bo gdy Twej pomocy wezwałam, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadała o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś o ile zdołam, będę rozszerzała nabożeństwo do Różańca św., wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen".

– Każdą z trzech części Różańca św. kończymy trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:

"Królowo Różańca Świętego módl się za nami".

Żródło:

http://www.pompejanska.pl…c-nowenne-.html

http://www.laudate.pl/ind…=2829&Itemid=53

http://www.niedziela.pl/a…c=nd200745&nr=7

Najświętsza Panna Pompejańska

Najświętsza Panna Pompejańska

hastagi na stronie:

#litania pompejańska #modlitwa pompejska #nowenna pompejańska tekst #matka boża pompejańska #nowenna pompejanska #matka boska pompejska #www modlitewnik pl #matka boska pompejanska #nowenna pompejańska świadectwa #nowenna pompejańska forum

Related posts

56 Comments

 1. Basia said:

  Matko Boża proszę o nawrócenie córki i pomoc w zdaniu egzaminu maturalnego.
  Proszę o dobre relacje w rodzinie.

 2. Matka said:

  Matko Boska Pompejańska, proszę Cię pomóż mi rozwiązać problemy z córkami. Proszę żeby Ania wróciła do kościoła, pokochała swoją siostrę i rodzinę, odnalazła się w życiu i odrzuciła swoją nienawiść do mnie i do siostry. Spraw, aby żadne zło nie namawiało moich córek do złego, aby odeszło z mojego domu.
  Matko Boża, pomóż Basi, niech się uspokoi i wyciszy, znajdzie pracę i wyzdrowieje. Spraw, aby mój dom stał się spokojny i szczęśliwy.

 3. lidia said:

  Kochana Matko Boska zPompei ,bardzo Cie prosze aby moj maz wrocil do domu do kochanej rodziny ,zeby ta zla kobieta od niego odeszla i zeby nie doszlo do rozwodu .Tak bardzo Cie prosze sprowadz go na droge Boga ,bo nie wie co czyni…

 4. anna said:

  Matko Boża pozwól mi dostąpić łaski. Proszę abym zaszła w ciąże z Filipem w tym roku

 5. Zdzislawa said:

  Matko Boża Pompejańska dopomoz mojemu siostrzeńcowi Krzysiowi w trudnych egzaminach w marcu br, aby je zdał pomyślnie. miej go w swojej opiece i spraw, aby cieszył sie on sukcesami po egzaminach. Niech mu Bog błogosławi.

 6. Zdzislawa said:

  Matko Boza Pompejanska spraw, aby corka moja nawrocila sie i zeby Pan Bog prowadzil ja do dobrego, zeby zeszla ze zlej drogi i uwierzyla, ze jestes Matko Boża Pompejańska obecna.Zdzislawa

 7. paula said:

  to trudna modlitwa ale bardzo skuteczna. czesc dziekczynna jest dla mnie bardzo ciezka. nie moge sie skupic i najchetniej bym przestala sie modlic ale warto wytrwac. prosze, zaufajcie naszej Matce. czasami trzeba odmowic wiecej niz jedna intencje ale nawet dziewczyna z neapolu, ktorej objawila sie Matka Boza musiala odmawiac intencje 3 razy.

 8. Kazimierz said:

  Matko Boża Pampejska proszę Cię o pomoc w zyciu syna Krzysztofa.

 9. Kazimierz said:

  Matko Boża Pampejska proszę Cie o przewodnictwo na drodze chrzescijańskiego życia córki Kasi.

 10. ewa said:

  Matenko Pompejska prosze uzdrow moja coreczke daj jej spokoj na egzaminach zeby je zaliczala

 11. Rafał said:

  Matko Boska,
  błagam o łaskę zdrowia dla mojej mamy Alicji. Błagam, by pokonała raka piersi, by ten rak zniknął i żeby nigdy nie nastąpił jego nawrót. Wierze w twoje bezgraniczne Miłosierdzie Matko Boża.

 12. ELA said:

  MATKO POMPEJAŃSKA BŁAGAM POMÓŻ MI ROZWIĄZAĆ PROBLEMY FINANSOWE I POSPŁACAĆ DŁUGI,MODLĘ SIĘ DO CIEBIE NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ ,WYSŁUCHAJ MNIE,PROSZĘ.

 13. Maria Łucja said:

  Matko Boża Pompejańska! Dziękuję Ci za łaskę uzdrowienia, za Twoją przyczyną. Za poprawę relacji z moim synem i wnuczką.O wyprowadzenie nas z biedy. Proszę o łaskę wiary dla nas. O zbawienie wieczne dla zmarłych z mojej rodziny.O rozum i inne cechy,które pozwolą nam zjednywać sobie przyjaciół. O zgodę i miłość w rodzinie.O nawiązanie kontaktu z Lidią Ewą i Adrianną .

 14. Teresa said:

  Matko Boza z Pompei prosze uzdrow relacje w rodzinie mojej corki wyzwol ziecia od zniewolenia pornografi daj moim kochanym wnusiom laske normalnego zycia w zdrowej i kochanej rodzinie.

 15. ela said:

  matenko najukochansz,prosze cie nawroc franca,i uwolnij go od kostanzy zony jego kuzyna

 16. ania said:

  Matko Boza ja wiem ze Ty wiesz co jets dla mnie najlepsze ale blagam Cie oddaj mi mojego meza prosze:(Spraw zeby wrocil do nas.Miej w opiece mojego synka.Amen.

 17. anna said:

  Matko Boza otocz opieką moją córke,wiem ze jej bardzo potrzebuje spraw aby wróciła do domu,,,,proszeNajświetsza Pani o pomoc

 18. annn said:

  Matko Boża spraw aby moje dziecko wrócło do domu,wróć jej rozum i rozsadek ,otocz ja śwoją opieką bo wiem że jej bardzo potrzebuje

 19. Ania said:

  Matko Boża pomóż mi zapanować nad swoim życiem,błagam Cię,módl się za nami

Comments are closed.

Top