Warsztaty tańca modlitewnego – You Can Dance for God!

KALENDARIUM

Warsztaty tańca modlitewnego – You Can Dance for God!

Warszawa, 28.03.2009, godz. 11:00, Falenica, Europejskie Centum Kultury i Komunikacji

Biadania moje zmieniłeś mi w taniec; wór mi rozwiązałeś, opasałeś mnie radością (Psalm 30, 12)
Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
(1 Kor 6, 20)

Te warsztaty to odpowiedź na wezwanie psalmisty by “tańcem wielbić Go” i zaproszenie dla wszystkich, niezależnie od wieku, by doświadczyć spotkania z Bogiem w tańcu! Nasze ciała są jak skrzynki na listy, w których Bóg zostawia wiadomość. Często nie jesteśmy w stanie sami ich otworzyć – taniec staje się wtedy kluczem do serca. Dzięki integracji wszystkich trzech wymiarów człowieka tj. psychiki, naszej fizyczności i ducha – taniec ożywia wiarę i sprawia, że modlitwa staje się dużo bardziej autentyczna.

“Ciało wyraża duszę przez to staje się narzędziem naszej modlitwy. Istnieje wiele rodzajów modlitwy, bo miłość można na wiele sposobów wyrazić” (s. Angela, Uczennica Krzyża)

Taniec jest spontaniczny stawia nas w konkretnym miejscu i chwili, uwalnia nasze emocje. Taniec ma również znaczenie terapeutyczne bo przełamuje nasze wewnętrzne ograniczenia i uzdalnia do uwielbienia!

“Człowiek jest Słowem, gdy tańczy – przemawia, wypowiada siebie” (Jan Paweł II)

Warsztaty prowadzi Izabela Fajkowska od lat związana z tańcem i duszpasterstwem w Warszawie. Wieloletnie nauki tańca pobierała w Eugurola Dance Studio, brała udział w wielu spektaklach i projektach artystycznych. Modlitwy tańcem uczyła się w Diakonii Tańca Emmanuel z Katowic oraz w Centrum Formacji Świeckich przy Zgromadzeniu Sióstr Uczennic Krzyża w Szczecinie. Ukończyła szkolenie w Instytucie DMT Dance and Move Therapy w zakresie terapii tańcem. Należy do wspólnoty ewangelizacyjnej Woda Życia
gdzie prowadzi Diakonię Tańca.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty tańca modlitewnego, biblijnego, integracyjnego, terapeutycznego, które odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury – ośrodku rekolekcyjnym księży jezuitów (ul. Olecka 30, Warszawa-Falenica, http://eccc.pl). Najbliższe warsztaty odbędą się w sobotę 28 marca w godz. 11.00-14.00.

Temat najbliższych warsztatów brzmi “Pasyjny taniec modlitewny” – w trakcie spotkania poznamy modlitwę będącą adoracją krzyża “Duchu Miłości” oraz modlitwę tańcem “Pokutny pląs” do Psalmu 51 zespołu 2Tm2,3.

Warsztaty koordynuje i zapisy prowadzi Stowarzyszenie Przystań Mielno http://przystanmielno.org.pl/
internetowo: [email protected]
telefonicznie: 600/508-920 lub 501/289-869

(kw ? Biuro Prasowe KEP 2009)

hastagi na stronie:

#modlitwa tańcem warszawa

Authors

Related posts

Top