Czuwania Modlitewne Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Czuwania Modlitewne Pomocy Kościołowi w Potrzebie
14.09.2010

?Nasi prześladowani Siostry i Bracia są elitą Kościoła. Solidarność z nimi jest sprawą honoru” (o. Werenfried van Straaten)

Czuwania modlitewne, których patronem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uczyniło bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, są integralną częścią misji, jaką PKWP ma do spełnienia w świecie.

W wyniku rozmów między dyrekcją, pracownikami, współpracownikami, darczyńcami i sympatykami Dzieła, uznano, że należy istniejącą wirtualną wspólnotę modlitewną nazywaną od 2007 r. Kalendarzem Modlitw, przenieść do rzeczywistości realnej, aby Kalendarz Modlitw stał się jeszcze bardziej otwarty na potrzebę modlitwy wielu ludzi za prześladowanych chrześcijan, a jednocześnie umożliwił bezpośrednie spotkania osób, które są wokół niego skupione.

I tak pojawił się pomysł comiesięcznych Czuwań modlitewnych, które PKWP rozpoczyna w rocznicę urodzin ich patrona, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, czyli 14-ego września 2010 r., i które od tego czasu będą odbywać się regularnie 14 dnia każdego miesiąca. Czuwania modlitewne są wyrazem wielkiej potrzeby modlitwy za najsłabszych i najbardziej potrzebujących, o których świat zapomina, a którzy są Siostrami i Braćmi w Chrystusie Panu dla chrześcijan w Polsce.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza wszystkich na I. Czuwanie Modlitewne za Kościół Prześladowany, poświęcone prześladowanym przez komunistyczny reżim totalitarny chrześcijanom z Wietnamu.

Szczegóły czuwań: www.pkwp.org.pl

hastagi na stronie:

#litania za dusze czyscowe tekst! https://egzorcyzmy katolik litania za dusze czyscowe tekst! et pl/tematy/egzorcysci-i-modlitwa-o-uwolnienie-mapa/

Authors

Related posts

Top