Inne

II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego

Zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu

Jezu, ufam Tobie!

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

Nocne czuwanie modlitewne: sobota (10 kwietnia)
g. 21.00-6.00
(WIECZÓR JANA PAWŁA II
g. 21.00-21.37)

Porządek Mszy świętych ? Niedziela 11 kwietnia

BAZYLIKA
godz. 24:00 – KS. BISKUP JAN SZKODOŃ – WIKARIUSZ GENERALNY ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

godz. 6:00 – KS. PRAŁAT TADEUSZ DZIEDZIC – DYREKTOR DZIEŁ MISYJNYCH ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

godz. 8:00 – KS. KARDYNAŁ FRANCISZEK MACHARSKI

godz. 18:00 – KS. INFUŁAT PROF. JAN MACIEJ DYDUCH – REKTOR UNIWERSYTETU PAPIESKIEGO JANA PAWŁA II

godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia
KS. BISKUP JAN ZAJĄC – KUSTOSZ SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

OŁTARZ POLOWY OBOK BAZYLIKI
godz. 10:00 – KS. KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ – METROPOLITA KRAKOWSKI (transmisja TVP)

godz. 12:00 – KS. BISKUP PROF. TADEUSZ PIERONEK – PRZEWODNICZĄCY KOMISJI KONKORDATOWEJ

godz. 16:30 – KS. BISKUP KRZYSZTOF NITKIEWICZ – ORDYNARIUSZ DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

KAPLICA KLASZTORNA
godz. 19:00 – O. DR WOJCIECH ZIÓŁEK SI – PROWINCJAŁ XX. JEZUITÓW

Trzy rocznice: trzydziestolecie ogłoszenia encykliki ?Dives in Misericordia?, dziesięciolecie kanonizacji św. Faustyny oraz 5. rocznica śmierci Jana Pawła II będą obchodzone w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 11 kwietnia. Głównym punktem uroczystości będzie Msza św., którą o 10.00 odprawi kard. Stanisław Dziwisz.

Tradycyjnie uroczystości zainaugurowane zostaną czuwaniem modlitewnym, które odbędzie się w sobotę o godz. 21.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia. W tym roku, ze względu na 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II, czuwanie rozpocznie się od Wieczoru Jana Pawła II. To comiesięczne spotkanie modlitewne, które odbywa się w łagiewnickim Sanktuarium w każdą pierwszą sobotę miesiąca i poświęcone jest polskiemu Papieżowi. O północy Mszę św. odprawi bp Jan Szkodoń. Czuwanie potrwa do 6.00 rano. Od rana w niedzielę odprawiane będą dla pątników msze. O 8.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia będzie celebrował Eucharystię kard. Franciszek Macharski. ?To nasz sposób świętowania 60. rocznicy święceń kapłańskich tego wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia? ? tłumaczy kustosz łagiewnickiego sanktuarium bp Jan Zając. Centralne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym na terenie łagiewnickiego sanktuarium. Będzie im przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Liturgię transmitować będzie TVP1. W południe Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawi bp Tadeusz Pieronek, a po południu ? biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 w bazylice będzie przewodniczył kustosz sanktuarium bp Jan Zając.

W tym roku podczas Niedzieli Bożego Miłosierdzia obchodzone będą trzy ważne dla Łagiewnik jubileusze ? wyjaśnia bp Jan Zając.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości i bezpieczeństwem pielgrzymów czuwa ponad dwadzieścia instytucji miejskich i mundurowych. Jak podkreśla komendant Komisariatu V Policji w Krakowie Robert Hahn, uruchomione są specjalne parkingi.

Przez cały dzień pielgrzymi będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania. Na terenie sanktuarium będzie spowiadało blisko 100 kapłanów. Ustawione zostaną konfesjonały dla obcokrajowców i osób niesłyszących. Specjalne miejsca w świątyni przygotowano dla osób niepełnosprawnych. W Domu Duszpasterskim będzie można skorzystać z ciepłego i zimnego posiłku oraz napojów.

źródło: http://www.milosierdzieboze.pl/akt.php?text=73

hastagi na stronie:

#modlitwa wiernych jan paweł II #modlitwa wiernych na Niedzielę Miłosierdzia Bożego #modlitwa wiernych na niedzielę miłosierdzia #pieśni na niedzielę miłosierdzia bożego #kazanie na niedziele miłosierdzia #niedziela miłosierdzia bożego #kazanie na niedzielę miłosierdzia bożego #pieśni na niedzielę miłosierdzia #modlitwa wiernych na niedziele milosierdzia bozego

Similar Posts