Koronka do św. Agaty

Koronka do św. Agaty

Na medaliku ze św. Agatą:

O święta Agato, która odrzuciłaś niechcianych zalotników i cierpiałaś bolesne tortury dla oddania się Boskiemu Oblubieńcowi. Broń nas przed gwałtem i innymi atakami oraz uchronić nas przed rakiem piersi i innymi chorobami kobiet oraz wspieraj nas w pokonywaniu przeciwności. O święta Agato, dziewico i męczennico, módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Na 3 częściach po 3 paciorki każda:

Ojcze nasz…

Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…

AGATA

(gr. Agathe – dobra, szlachetnie urodzona)

Św. Agata – dziewica, męczennica, patronka pielęgniarek – ur. się na Sycylii, w rodzinie szlacheckiej. Wyróżniała się cnotami heroicznymi, została umęczona w Katanii w 251 r. za cesarza Decjusza, ponieważ nie wyraziła zgody na małżeństwo z senatorem rzymskim.

Jej męczeństwo i kult, którym ją otaczano od razu po śmierci, są historycznie udowodnione. Zgodnie z podaniem z VI w., senator rzymski Kwitaniusz zadał św. Agacie wiele okrutnych tortur obcinając jej piersi. Kiedy nadal się mu opierała, rzucono ja na rozżarzone węgle. W tym momencie w całym mieście dały się odczuć podziemne wstrząsy. Bojąc się, że gniew ludu obróci się przeciw niemu, Kwitaniusz rozkazał odprowadzić św. Agatę z powrotem do więzienia, gdzie umarła na skutek tortur.

Św. Agata jest patronką pielęgniarek, wzywa się Ją także przeciw trzęsieniom ziemi i chorobom piersi. W jej wspomnienie w niektórych kościołach święci się pieczywo, sól i wodę, które mają chronić od piorunów i pożarów, co wyrażają nawet ludowe przysłowia : Chleb i sól św. Agaty od ognia strzeże chaty. Gdzie św. Agata, bezpieczna tam chata. Jej imię widnieje w I Modlitwie Eucharystycznej podczas Mszy św.

hastagi na stronie:

#modlitwa do św agaty #litania do św agaty #modlitwa do świętej agaty #w Agata

Authors

Related posts

6 Comments

 1. Ola said:

  Św. Agato błagam Cię o powrót do zdrowia i łaskę głębokiej wiary. Przywróć mi zdrowie duszy i ciała. Pokornie proszę.

 2. Anna said:

  Święta Agata proszę cię o uzdrowienie mojej mamy z choroby nowotworowej piersi,chroń mnie i moją córkę przed ta straszna choroba!!!

 3. Kasia said:

  Św. Agato proszę Byś wstawiła się do Boga Ojca Niebieskiego o udaną operację którą bedę miała 8/9 maja b.r. Abym doznała uzdrowienia całego ciała, duszy i umysłu po usunięciu guza. Abym mogła powracajac do zdrowia służyć Matce Bożej i Jezusowi jako narzędzia w ich rękach dla ratowania moich bliskich których kocham i polecam w każdj modlitwie. Potrzebują mnie w czynach i w modlitwie. Pragnę w podziekowaniu za okazanie mi tej Łaski ratować swoją i dusze moich Bliskich. Pozwól mi na dopełnienie moich zamierzeń. Nie zrobiłam nic dobrego w swoim życiu. Przejżałam dopiero gdy dowiedziałam się o swojej chorobie. Wiem jednak, że Bóg jest łaskawy.

 4. Arek said:

  Sw Agato proszę cie o patronat nad moją osobą jestem zdesperowanym pijakiem w swoim Pijaństwie straciłem kontakt z Zoną z Córkami pomóż mi powrócić na drogę Wiary

Comments are closed.

Top