Modlitwa do św. Peregryna Laziosi – patrona chorych na raka

św. Peregryn Laziosi – patron chorych na raka.

Święty Peregrynie, dałeś nam przykład do naśladowania bo jako chrześcijanin byłeś oddany miłości, jako Serwita byłeś wierny w służbie, jako pokutnik pokornie uznawałeś swój grzech, dotknięty – cierpliwie znosiłeś cierpienie.

Oręduj za nami u Ojca Niebieskiego abyśmy jak Ty, oddani, pokorni i cierpliwi mogli otrzymać od Jezusa Chrystusa łaskę, o którą prosimy.

***

O święty Peregrynie, Ty, którego zwano “potężnym” i “cudownym pracownikiem” z powodu licznych cudów, które otrzymywałeś od Boga dla tych, którzy uciekali się do Ciebie. Przez tak wiele lat znosiłeś na swym własnym ciele chorobę rakową, która niszczy samą istotę naszego jestestwa, i który uciekłeś się do Źródła wszelkiej łaski, gdy człowiek był już bezsilny.

Zostałeś wyróżniony wizją Chrystusa, który zszedł z Krzyża by Cię uzdrowić. Proś Boga i Matkę Boską o uzdrowienie dla tych chorych, których powierzamy Tobie. Wsparci w ten sposób przez Twe potężne wstawiennictwo będziemy śpiewać Bogu, teraz i na wieki, pieśń wdzięczności za Jego wielką dobroć i miłosierdzie.

Św. Peregryn (Peregrine) Laziosi (ur. 1260 (1265?) r. w Forl? ? zm. 1 maja 1345 tamże) ? włoski serwita, święty Kościoła katolickiego.

Peregryn Laziosi urodził się w Forl?, w północnych Włoszech, w zamożnej rodzinie. Podobnie jak wielu późniejszych żarliwych wyznawców i świętych, początkowo żył życiem dalekim od Boga, oddając się doczesnym przyjemnościom i rozrywkom. Zaangażował się również w działalność polityczną, występując zdecydowanie przeciwko papiestwu za sprawą ojca, który był przywódcą miejscowych Gibelinów ? zwolenników cesarza. Gdy podczas kolejnych rozruchów papież wysłał do Forl? swego negocjatora, ojca Filipa Benizi (późniejszego świętego) z zadaniem pogodzenia zwaśnionych stron, doszło do zamieszek. Podczas wystąpienia, w którym nawoływał do zgody, Benizi został zakrzyczany, znieważony i wyrzucony z miasta. W zajściu szczególnie aktywnie uczestniczył Peregryn Laziosi, który uderzył Beniziego w twarz. Ten jednak spokojnie nadstawił mu drugi policzek i pomodlił się w jego intencji.

Wydarzenie to wywarło ogromny wpływ na Peregryna. Pokora, dobro, cierpliwość sponiewieranego przez tłum i znieważonego przez niego samego Beniziego wstrząsnęły młodzieńcem i spowodowały jego przemianę. Poczuł żal i wyrzuty sumienia. Objawiła mu się Matka Boska, która poleciła, aby udał się do Sieny i tam wstąpił do zakonu Serwitów. Jednym z twórców zakonu i jego wybitnym przedstawicielem był właśnie Filip Benizi.

Po zakończeniu nauki i otrzymaniu święceń ojciec Peregryn Laziosi został skierowany do swego rodzinnego miasta ? Forl?. Tam z wielką gorliwością rozpoczął pracę duszpasterską. Poświęcił się jej całkowicie, w ciszy i samotności. Podobno nie siadał przez 30 lat. Miało to być pokutą za wcześniejsze życie. Jednocześnie dał się poznać jako żarliwy kaznodzieja, wspaniały mówca i wyrozumiały spowiednik. Był też fundatorem klasztoru Serwitów w Forl?.

Miał 60 lat, gdy na jego nodze pojawiła się dziwna, nie gojąca się rana. Próby leczenia nie dawały efektów. Lekarze byli bezradni. Rak powiększał się atakując coraz mocniej, uszkadzając kości. Pozostało tylko jedno wyjście ? amputacja. Wieczorem, w przeddzień amputacji, ojciec Peregryn w klasztornej kaplicy w żarliwej modlitwie przed wizerunkiem Ukrzyżowanego prosił o uzdrowienie. I nie zawiódł się. W nocy, we śnie, objawił mu się Pan Jezus, który zszedł z Krzyża i dotknięciem wyleczył mu nogę. Gdy rano do chorego przyszedł lekarz by go przygotować do operacji stwierdził, że noga jest całkowicie zdrowa i sprawna. Po ranie nie pozostał nawet ślad.

Wydarzenie to lotem błyskawicy obiegło Forl? i okolicę. Tłumy zaczęły przybywać do klasztoru prosząc ojca Peregryna o modlitwę i orędownictwo. On pozostał jednak nadal cichym i skromnym zakonnikiem, kochającym biednych, zawsze gotowym do pomocy. Jego pokora i cierpliwość sprawiły, że zaczęto nazywać go drugim Hiobem. Zmarł 1 maja 1345 r. w Forl?. Niemal natychmiast zaczął się też rozwijać jego kult. 27 grudnia 1726 r. papież Benedykt XIII kanonizował ojca Peregryna Laziosi. Jego święto przypada 1 maja. Czczony jest jako patron chorych na raka.

http://www.basilicasanpellegrinolaziosi.it/

o świętym i obrazek z http://pl.wikipedia.org/wiki/Peregryn_Laziosi

hastagi na stronie:

#modlitwa do św peregryna #sw peregryn #googlemodlitwa o cud #googlemodlitwa do sw peregryna

Authors
Tags , , , , , , , , ,

Related posts

38 Comments

 1. Gosia said:

  Św.Peregrynie blagam o cud uzdrowienia mojej kochanej mamusi Józefy,która zachorowała na nowotwór złośliwy plulc b l agam wystaw się za nią u Boga,spraw by chemia zadziałała ai wróciła do nas do domu,tak bardzo ja kochamy i potrzebujemy.Dodaj jej sił fizycznych i psychicznych w walce z choroba.Proszę nie zabierając nam jej przedwcześnie,pozwól cieszyć się spokojna staroscia w zdrowiu i szczęściu .Niczego innego nie pragnę!Wierze ze mnie wysluchasz…Jezu ufam Tobie.Amen

 2. Bożena said:

  Św.Peregrynie wstaw się za mną u Boga o cud uzdrowienia z choroby nowotworowej.

 3. Krystyna said:

  Sw. Peregrynie , blagam Cie o cud uzdrowienia dla mojego męża Wojciecha i wyproś dla niego wszelkie laski u Boga .

 4. marta said:

  Św. Peregrynie ! Błagam wstaw się u Boga za moją Mamusią, która cierpi na nowotwór. Wyproś dla niej łaskę wyzdrowienia, proszę !

 5. Joanna said:

  Św.Peregrynie dopomóż mojemu teściowi który cierpi na nowotwora .

 6. Klaudia said:

  Świety Peregrynie proszę Cię o uzdrowienie mojej chorej babci na nowotwór.

 7. Klaudia said:

  Święty Peregrynie proszę Cię o uzdrowienie mojej chorej babci na raka płuc i mózgu.Proszę wstaw się u Naszego Pana o łaskę i uzdrowienie BABCI.Amen

 8. Aneta said:

  Święty Peregrynie wymódl u Boga łaskę zdrowia dla mojego chrzestnego ojca Janka oraz znajomego Pawła. Proszę wszystkich o modlitwę. Najważniesza wiara, nadzieja i miłość. Proszę

 9. Jola said:

  Św.Peregrynie proszę o cudowne uzdrowienie mojej siostry z choroby.

 10. GOSIA said:

  święty Peregrynie błagam Cię wstaw się za mnie u naszego Pana o łaskę zdrowia dla mnie ,walczę z nowotworem .

 11. jadwjga said:

  proszę o uzdrowienieświety peregrynie mojęi cirpiącej duszy zabierz odemnie natrętne mysili ufam tobieiwierzę w moc

 12. OLA said:

  SW.PERYGRYNIE NIE WIEM DO KOGO I JAK SIE ZWROCIC,MODLE SIE I BLAGAM O WSTAWIENNICTWO ZA MOJEGO TATE ANDRZEJA CHOREGO NA RAKA.BLAGAM O TO ABY POKONAL CHOROBE.

 13. Beata said:

  Proszę o cud uzdrowienia z choroby nowotworowej dla mojego ukochanego Taty Romana

 14. BEATA said:

  Święty Peregrynie proszę o cud uzdrowienia dla mojego Taty chorego na raka.Bóg zapłać.Beata.

 15. Pawel said:

  Święty Pregrynie proszę Cię o uzdrowienie mojej chorej mamusi, sam wiesz jaki dobry jest z niej człowiek. Proszę nie zabieraj jej lecz wstaw się u Boga o jej łaskę uzdrowienia.

 16. Monika said:

  święty Peregrynie błagam Cię o łaskę uzdrowienia mojego Taty, u którego stwierdzono nowotwór , a niemożliwa jest operacja i chemioterapia. ufam , że nie pozostawisz go bez swego wsparcia i opieki i nie pozwolisz by cierpiał. Bóg zapłać.

Comments are closed.

Top