Modlitwa misjonarza

Panie mój, dopomóż mi rozprzestrzeniać Twój blask, gdziekolwiek się znajdę, dokądkolwiek się udam. Spraw, by moja dusza wezbrała Twoim duchem i życiem Twoim. Przenikaj i władaj cala moja istota do samego końca, tak by życie moje było niczym innym jak tylko Twoim odbiciem. Spraw, aby Twoje światło przeze mnie przepływało i ze mnie promieniowało, tak aby każdy z kimkolwiek się zetknę, odczul we mnie Twoja obecność.

Dozwól mi, patrząc na mnie ? nie mnie, lecz Ciebie widziano mój Boże! Pozostań przy mnie, a stanę się światłem, jak Ty nim jesteś; stanę się światłem dla innych.

To światło, o Panie, będzie całkowicie i wyłącznie Twoim światłem, nie moim. To Ty, Panie, przeze mnie innym świecić będziesz. Dozwól mi wielbić Ciebie w sposób, który jest Ci najmilszy, podczas gdy ja będę światłem dla tych wszystkich, którzy są wokół mnie.

Pozwól mi głosić Ciebie nie poprzez kazania i nie słowami, lecz przykładem własnego życia, poprzez rosnącą we mnie sile, dobroczynny wpływ moich uczynków i przez miłość Ciebie, którą przepełnione jest moje serce. Amen.

Kard. H. Newman

Authors

Related posts

Top