Inne Modlitwy za kapłanów

Modlitwa Roku Kapłaństwa papieża Benedykta XVI

Modlitwa Roku Kapłaństwa papieża Benedykta XVI Panie Jezu, który w świętym Janie Vianney zechciałeś obdarzyć Kościół dotykalnym znakiem Twojej pasterskiej miłości, spraw, abyśmy z jego

Modlitwa Roku Kapłaństwa papieża Benedykta XVI

Panie Jezu, który w świętym Janie Vianney zechciałeś obdarzyć Kościół dotykalnym znakiem Twojej pasterskiej miłości, spraw, abyśmy z jego towarzyszeniem i umocnieni jego przykładem, w pełni przeżywali Rok Kapłański.

Pozwól, abyśmy tak jak on, zatrzymując się przed Eucharystią, mogli nauczyć się jak proste i bliskie jest Twoje Słowo, które nas poucza, jak łagodna jest miłość, z którą przyjmujesz skruszonych grzeszników, jak pocieszające jest wierne oddanie się Twojej Niepokalanej Matce.

Spraw Panie Jezu, przez wstawiennictwo świętego Proboszcza z Ars, aby chrześcijańskie rodziny stały się “małymi Kościołami”, w których wszystkie powołania i charyzmaty, dane przez Twojego Ducha Świętego, mogą być przyjęte i dowartościowane.

Pozwól nam Panie, powtarzać z tym samym zapałem słowa, z którymi święty Proboszcz z Ars zwracał się do Ciebie:
“Kocham Cię o mój Boże, i moim jedynym pragnieniem jest kochać Cię aż do ostatniego tchnienia mojego życia. Kocham Cię mój Boże, nieskończenie dobry i wolę umrzeć kochając Ciebie, niż żyć bez kochania Cię.
Kocham Cię, Panie i jedyna łaska, o jaką Cię proszę, to kochać Cię wiecznie.
Boże mój, jeśli mój język nie jest w stanie mówić w każdej chwili, że Cię kocham, chcę, aby moje serce powtarzało Ci to za każdym moim tchnieniem.
Kocham Cię, mój Boski Zbawicielu, bo za mnie zostałeś ukrzyżowany; kocham Cię, mój Boże, bo tu na ziemi, mnie trzymasz ukrzyżowanego z Tobą.
Boże mój, daj mi łaskę umierać kochając Cię i czując, że Cię kocham”.
Amen.

Przeczytaj też!  Modlitwa wiernych na VIII Dzień Papieski Jan Paweł II ? Wychowawca Młodych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy