Aktualności Inne

Modlitwy za Europę w czasie polskiej prezydencji

Modlitwy za Europę w czasie polskiej prezydencji

17.09.2011

20 września w katedrze w Brukseli będzie sprawowana Msza św. z reprezentantami Episkopatu Polski, a 25 września modlitwa o ?ducha jedności w Europie? będzie miała miejsce w Warszawie.

We wspomnienie patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa, przypadające 25 września, odprawiona zostanie przez biskupów Msza św. w intencji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Do wspólnej modlitwy o ?ducha jedności w Europie? zaproszeni zostali prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz przewodniczący wszystkich parlamentarnych ugrupowań politycznych. Miejscem modlitwy za Europę i Polskę będzie parafia bł. Władysława z Gielniowa na warszawskim Ursynowie.

Na 20 września w katedrze w Brukseli zaplanowano Mszę św. z udziałem reprezentantów Konferencji Episkopatu Polski. Będzie w niej uczestniczył m.in. zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Przypomnijmy, że sekretarzem generalnym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE), mającej siedzibę w Brukseli, jest Polak ? ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

Z delegacjami Kościołów chrześcijańskich, zgodnie z ustaloną procedurą prezydencji w Radzie UE, spotkał się 28 lipca w Warszawie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Omawiana była polityka prorodzinna, kwestie partnerstwa wschodniego, wolnej od pracy niedzieli i ochrony środowiska.

Z inicjatywy ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanny Suchockiej 12 lipca w Bazylice Watykańskiej została odprawiona Msza św. w intencji Europy oraz polskiej prezydencji w Radzie UE. Eucharystii przewodniczył sekretarz ds. relacji z państwami Sekretariatu Stanu abp Dominique Mamberti.

(md, jk ? Biuro Prasowe KEP 2011)

hastagi na stronie:

#europe

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #brak   #cym   #modlitwy   #Modlitwy różne   #na   #Nowenna   #rado   #serce   #ych   #zmar