Modlitwy do świętego Józefa

Nowenna do świętego Józefa

Nowenna do świętego Józefa Dzień I Święty Józefie, Tobie Bóg objawił przez anioła tajemnicę Wcielenia Bożego Syna. Wstawiaj się za nami, by Duch Święty oświecał

Nowenna do świętego Józefa

Dzień I
Święty Józefie, Tobie Bóg objawił przez anioła tajemnicę Wcielenia Bożego Syna. Wstawiaj się za nami, by Duch Święty oświecał nas swoją łaską, i naucz nas wiernie z Nim współpracować na drodze do zbawienia.

K: Módl się za nami święty Józefie.
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:Prosimy Cię, Panie przez zasługi Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojej, racz nam dopomóc, abyśmy za Jego przyczyną otrzymać mogli wszystko, czego dla słabości naszej dostąpić nie możemy. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

(Wezwanie z modlitwą odmawia się w każdy dzień nowenny)

Dzień II
Święty Józefie, któryś wiele cierpiał, nie mogąc w Betlejem znaleźć miejsca w gospodzie dla narodzenia się oczekiwanego Zbawiciela. Ból ten jednak zniosłeś w milczeniu, z poddaniem się Bożej Opatrzności. Naucz nas cicho i spokojnie znosić wszelkie przykrości i cierpienia.

Dzień III
Święty Józefie, któryś z wielką czcią adorował Boże Dziecię, złożone w ubogim żłobie na sianie, naucz nas z głęboką czcią i wiarą uwielbiać Jezusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie Eucharystii.

Dzień IV
Święty Józefie, któryś się cieszył z pokłonu, jaki prości pasterze złożyli Jezusowi oraz pokorną wiarą Mędrców, składających królewskie dary obiecanemu Mesjaszowi, umocnij i nasze serca żywą wiarą w tajemnice Zbawiciela, abyśmy je wyznawali nie tylko ustami, ale także i całym swoim życiem.

Dzień V
Święty Józefie, któryś ze spokojem ducha i ufnością w opiekę Bożą znosił trudy i przykrości wygnania, naucz nas za Twoim przykładem nie upadać na duchu wśród przeciwności i niepowodzeń, lecz czyniąc wszystko, co będzie w naszej mocy, pokładać ufność w Bożej Opatrzności, od której wszystko zależy.

Dzień VI
Święty Józefie, któryś przez wiele lat pracował mozolnie i uczciwie przy rzemieślniczym warsztacie w Nazarecie, aby zapracować na utrzymanie swej świętej Rodziny, zapal nas podobną gorliwością w spełnianiu naszych codziennych obowiązków i naucz nas uczciwości i rzetelności w pracy.

Przeczytaj też!  VIII Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dzień VII
Święty Józefie, któryś z wiarą i miłością wpatrywał się w Jezusa i Jego cnoty sobie przyswajał, upodobnij nasze serca do Jego Boskiego Serca, abyśmy mogli powiedzieć o sobie z Apostołem: ?Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus”.

Dzień VIII
Święty Józefie, któryś życie swoje święcie zakończył na rękach Jezusa i Maryi, uproś nam wytrwanie w łasce Bożej do końca i razem z Jezusem i Maryją przyjdź po nas w ostatnią chwilę doczesnego życia, abyśmy szczęśliwie mogli przejść do królestwa światłości.

Dzień IX
Święty Józefie, któryś jako mąż sprawiedliwy, kochający Oblubieniec Maryi, jako obrońca i opiekun Jezusa otrzymał w niebie szczególniejszą chwałę, bądź zawsze naszym orędownikiem przed obliczem Boga, abyśmy z Twoją pomocą święcie żyli i otrzymali szczęście wieczne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy