Inne Modlitwy kobiety

Nowenna pompejska, Najświętsza Panna Pompejańska

Najświętsza Panna Pompejańska

Najświętsza Panna Pompejańska, po kilka razy pouczała swoich czcicieli, co mają uczynić, aby mogli odebrać łaski, na których im zależało. Znanym jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu Fortunatynie Agrelli, do której powiedziała: "Każdym razem gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne."

Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni, zwanego "Nowenną nie do odparcia". Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od r.1876. W r. 1890 nastąpiło uroczyste uznanie cudów zdziałanych za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej przez papieża Leona XIII. Twórcą bazyliki, dzieł i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo (Bartłomiej Longo), który ukochał Maryję synowską miłością i rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

Szczegółowy opis jak odprawiać NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ:

– Nowenna Pompejańska trwa 54 dni, przez wszystkie te dni odmawiamy trzy części Różańca św., można odmawiać cztery części z Tajemnicami Światła.

– Przed rozpoczęciem trzech części Różańca św. mówimy:

"Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego" i dodajemy na samym początku swoją intencję.

– Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu trzech części Różańca św., odmawiamy modlitwę:

"Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich z Różańcem Twoim pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen".

– Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej, po ukończeniu trzech części Różańca św., odmawiamy modlitwę:

"Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje cale życie poświęcam Tobie, ile mi sił starczy, będę rozszerzała cześć Twoją, o Dziewico Różańca św. w Pompei, bo gdy Twej pomocy wezwałam, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadała o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś o ile zdołam, będę rozszerzała nabożeństwo do Różańca św., wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen".

– Każdą z trzech części Różańca św. kończymy trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:

"Królowo Różańca Świętego módl się za nami".

Żródło:

http://www.pompejanska.pl…c-nowenne-.html

http://www.laudate.pl/ind…=2829&Itemid=53

http://www.niedziela.pl/a…c=nd200745&nr=7

Najświętsza Panna Pompejańska
Najświętsza Panna Pompejańska

hastagi na stronie:

#litania pompejańska #modlitwa pompejska #nowenna pompejańska tekst #matka boża pompejańska #nowenna pompejanska #matka boska pompejska #www modlitewnik pl #matka boska pompejanska #nowenna pompejańska świadectwa #nowenna pompejańska forum

0 0 vote
Ocena

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

56 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
Bożena
5 lat temu

Królowo Różańca Św,proszę o siłę i zdrowie w zmaganiu się z niepełnosprawnością,oraz przekazuję się Twojej opiece,proszę także o łaskę uzdrowienia dla Andrzeja z choroby nowotworowej.Proszę opiekuj się nami.Matko Różańcowa módl się za nami.

Marysia
Marysia
5 lat temu

Królowo Różańca,Matko Pompejańska …Błagam o wsparcie w modlitwie do P.Boga,do P. Jezusa,do Aniołów , Archaniołów ,do Orędowników od Spraw
Najtrudniejszych- o cud uzdrowienia mojej Mamy Heleny-niech Jej stan się
poprawi,niech wróci do domu,do nas…Błagam,pomóżcie mi wyjednać dla Niej
łaskę zdrowia …Panie Boże ,tak gorąco- jak tylko
potrafię-błagam Cię o litość..Bóg zapłać…Jezu Ufam Tobie…Amen.

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu

Krolowo rozanca swietego matenko prosimy o dar trzezwosci dla corki naszej

Agnieszka
Agnieszka
7 lat temu

Krolowo Rozanca Sw. zeslij mi laske o ktora Cie prosze w NP, moja nadzieja w Tobie, pomoz mi. Modl sie za nami!

smutna matka
smutna matka
7 lat temu

Krolowo Rozanca Sw. z Pompeji, prosze Cie niech corka moja nawroci sie do rodziny i zerwie z dotychczasowym zyciem, daj nam pokoj w rodzinie, wysluchaj mojej prosby w NP, wez nas w swoja opieke, moja nadzieja w Tobie!

teresa
teresa
7 lat temu

Matko Boza proszę ulecz mnie

Magdalena Kania
Magdalena Kania
7 lat temu

Matko potrzebuje pomocy.Ty wiesz jakiej pomocy potrzebuje i licze na ciebie. Ufam ze mnie wysluchasz..

Alicja
Alicja
7 lat temu

Matenko Pompejanska blagam wysluchaj mojej intencji o którą Cię proszę w nowennie pompejańskiej.

anna
anna
7 lat temu

serdecznie dziękuje za udzielone łaski Matko Boża Pompejska i proszę o dalsza opiekę i pomoc

anna
anna
7 lat temu

Matko Boża Pompejska dziękuje serdecznie za udzielone łaski i proszę o dalszą opiekę i pomoc

Maria
Maria
7 lat temu

Matko Boza Pompejanska prosze,abys wspierala moich Synow.Pozwol im cieszy sie ztego co robia.
Dziekuje

lucy
lucy
7 lat temu

Matko Boza Pompejanska , prosze o pomoc dla mojej corki Anety , zeby dostala wszystkie prawa i opieke dla swoich dzieci , zeby sad przydzielil jej opieke calkowita nad dziecmi .

Maria T.
Maria T.
7 lat temu

Matko Boża Pompejańska błagamy Cię o pomoc, pragniemy drugiego dziecka i wierzymy w cud za Twoim wstawiennictwem. Prosimy spełnij nasze prośby, daj nam szczęście, na które czekamy.
Maria T.

Aga
Aga
7 lat temu

Matko Boża Pompejańska proszę Cię o wysłuchanie mojej intencji, którą do Ciebie zanoszę.

Aneta
Aneta
7 lat temu

Matko Boża Pompejańska proszę Cię o pomoc w znalezieniu pracy. Już 3 lata bezskutecznie jej szukam. Sama jestem taka bezsilna i bezradna. Królowo Różańca Św. Ufam Tobie!

Maria Łucja
Maria Łucja
7 lat temu

Dziękuje Ci Przenajświętsza Matko Boża Pompejańska. Że moje dwie Nowenny.które odprawiłam zostały przez Ciebie wysłuchane.Moja choroba nowotworowa odchodzi ode mnie.Dowód,że żyję.Mój syn Krzysztof, który mnie odrzucił, zmienił się i bardzo się o mnie troszczy.Teraz będę Cię prosić o łaskę wiary dla niego Pani moja i wierzę,że znowu zostanę wysłuchana. Bądż ze mną. Maria Łucja Okoń