Inne wiadomości Wydarzenia

VIII Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej

VIII Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej 11.06.2011, godz. 20:00, 11/12.06.2011 Czuwanie modlitewne prowadzić będą przedstawiciele różnych stanów, Zgromadzeń Zakonnych i Seminariów

VIII Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej

11.06.2011, godz. 20:00, 11/12.06.2011

Czuwanie modlitewne prowadzić będą przedstawiciele różnych stanów,
Zgromadzeń Zakonnych i Seminariów Duchownych Polskich Diecezji.

Program czuwania:

20:00 ? Rozpoczęcie czuwania
20:30 ? Modlitwa Różańcowa w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej
? Apel Jasnogórski
21:15 ? Koncert ewangelizacyjny i świadectwa osób różnych stanów
24:00 ? Eucharystia
1:30 ? Agapa
2:30 ? Adoracja Najświętszego Sakramentu
3:30 ? Droga Krzyżowa na Kalwaryjskich Dróżkach (ze świecami) ?
? prowadzą przedstawiciele zgromadzeń zakonnych/diecezji
6:30 ? Zakończenie czuwania

_____________________________
Informacje i zgłoszenia:
tel. 12-422-16-50
mail: [email protected]

Początek i cel czuwań w Kalwarii

W sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej od 2004 r., z drugiej soboty na niedzielę czerwca, odbywają się Ogólnopolskie Nocne Czuwania Modlitewne w intencji powołań. Inicjatywa czuwań modlitewnych o tej tematyce zrodziła się jako nasza odpowiedź na zaproszenie Ojca Świętego Jana Pawła II. W Orędziu na 41 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego w Kościele w 2004 r. napisał: ?Stwierdzam z radością, że w wielu Kościołach partykularnych tworzą się ?wieczerniki? modlitwy o powołania. W wyższych seminariach duchownych i w domach formacji instytutów zakonnych i misyjnych odbywają się spotkania poświęcone modlitwie w tej intencji. Wiele rodzin staje się małymi ?wieczernikami? modlitwy, pomagając młodym odpowiedzieć z odwagą i wielkodusznością na wezwanie Boskiego Mistrza?. Słowa te zmotywowały nas, aby ?wieczernik? modlitwy zaistniał również w sanktuarium kalwaryjskim, tak umiłowanym przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
Idea czuwań nocnych w intencji powołań w sanktuarium kalwaryjskim owocuje corocznym spotkaniem osób różnych stanów, które łączą się w modlitewnym zawierzeniu Panu Bogu osób Jemu poświęconych: papieża, biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych. Celem tych czuwań jest – jak nazwa wskazuje ? prośba o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele Chrystusowym oraz w intencji młodych ludzi stojących przed trudnym wyborem drogi życiowej. Naszą modlitwą w tym roku podziękujemy Panu Bogu za dar beatyfikacji największego Pielgrzyma kalwaryjskiego ? Jana Pawła II.
Kto je prowadzi?
Poszczególne czuwania modlitewne prowadzą przedstawiciele różnych stanów: zgromadzeń zakonnych męskich i żeńskich, instytutów życia konsekrowanego, seminariów duchownych oraz młodzież.
Program Wieczernika modlitwy
W programie czuwania, oprócz modlitwy (Modlitwa Różańcowa, Apel Jasnogórski, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Droga Krzyżowa), koncert ewangelizacyjny oraz świadectwa osób różnych stanów na temat odkrywania i realizowania życiowego powołania. Zobacz szczegółowy program czuwania.
Zapraszamy!
Jeśli Tobie leży na sercu wielka sprawa Chrystusa i Kościoła, dotycząca ?robotników na żniwie Pańskim?, zapraszamy Cię do Kalwaryjskiego sanktuarium, w którym odbędzie się tegoroczny ?wieczernik? modlitwy w intencji powołań i powołanych, pod hasłem ?W komunii z Bogiem?, w nocy z 11/12 czerwca br.

Przeczytaj też!  Taizé zaprasza do modlitwy za Haiti 12. dnia każdego miesiąca

o. Zefiryn Mazur OFM

(o. Zefiryn Mazur OFM/ jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy